Esparacard SSS

Ana Sayfa

Lütfen merak ettiğiniz soruların cevapları için üzerilerine tıklayın.

 
Esparacard nedir?

Esparacard, üzerine yüklediğiniz tutar kadar alışveriş imkanı sağlayan ve temassız işlem yapabileceğiniz ön ödemeli bir karttır. Esparacard, kredi kartı ya da hesaba bağlı bir kart değildir. Garanti Bankası müşterisi olmasanız da Esparacard alabilir, temassız özelliği sayesinde Eskişehir şehiriçi ulaşımını sağlayan belediye ve halk otobüsleri ile tramvaylara binebilir, özel anlaşmalı iş yerlerinde size özel indirimler kazanabilir, dünyanın her yerinde güvenli ve pratik alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Üstelik tüm alışverişlerinizden bonus kazanır, kazandığınız bonus ile tüm Bonus Üye İşyerlerinde bedava alışveriş yaparsınız.

Esparacard'ın kredi kartından farkı nedir?

Esparacard için banka müşterisi olmanız gerekmez. Esparacard'a bağlı bir hesap bulunmaz. Ön ödemeli Esparacard'ınızı satın aldıktan sonra kartınıza yükleme noktalarından nakit veya kredi kartıyla, Garanti Paramatiklerden ise nakit para yükleyerek Eskişehir şehiriçi ulaşımında kullanabilirsiniz. Üstelik alışveriş yaptıkça bonus kazanırsınız. Kartınızı aynı zamanda 3D Secure sistemi kullanan ve MasterCard'ın geçerli olduğu tüm internet sitelerindeki alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz.

Esparacard ücreti nedir?

Esparacard'ın yıllık hizmet bedeli bulunmamaktadır. Esparacard'ın tek seferlik kart ücreti 6 TL'dir.

3 aylık bir süre boyunca alışveriş işlemi yapmamış kartlardan inaktif geçen her 3 ayın sonunda kart başına 1 TL inaktiflik ücreti alınacaktır.

Esparacard'ımı nasıl kullanabilirim?

Esparacard'ınızı satın aldıktan sonra yükleme noktalarından ya da Garanti Paramatiklerden kartınıza para yükleyebilirsiniz. Kartınıza ayrıca 3D Secure sistemi kullanan ve Mastercard'ın geçerli olduğu tüm internet sitelerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Esparacard'ı nerelerde kullanabilirim?

Esparacard'ın temassız özelliği sayesinde Eskişehir şehiriçi ulaşımda kullanılan otobüs ve tramvaylara binebilirsiniz. Eskişehir belediye, halk otobüsleri ve tramvaylarda bir biniş bedeli karşılığında kullanabilir, belediye, halk otobüsleri ve tramvaylar arasındaki aktarma indirimlerinden yararlanabilirsiniz.
Eskişehir'e özel olan Esparacard ile özel anlaşmalı iş yerlerinde size özel indirimler kazanabilirsiniz. Esparacard ile dünyanın her yerinde Mastercard kabul eden tüm mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

Esparacard şifremi nasıl alabilirim?

Kart numaranızın son dört rakamı başlangıç şifrenizdir. Kartınızla yaptığınız yükleme dışında tüm işlemler şifre ile gerçekleşir.

Kartınızı ilk aldığınız esnada kart numaranızla cep telefonunuzu eşleştirmenizin ardından, kaydettirdiğiniz cep telefonunuz üzerinden SMS göndererek yeni şifre alabilirsiniz. Bunun için PSIFRE yazıp bir boşluk bırakarak KART NUMARASININ SON 6 HANESİ ve kartınızın arka yüzünde bulunan 3 haneli KART GÜVENLİK KODU'nu aralarında birer boşluk bırakarak 3340'a göndermeniz gerekmektedir.

Kart ve güvenlik numaralarını yazarken sadece rakam kullanmanız gerekmektedir (Örnek SMS Metni: PSIFRE 123456 123).

Kart şifrenizi almak için SMS gönderdiğiniz cep telefonu numarası kartınıza kayıtlı olmalıdır.

Esparacard şifremi unuttum / bloke ettim?

Cep telefonunuzla SMS göndererek yeni bir şifre alabilirsiniz.

Kart şifrenizin cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla gönderilmesi için; Türkçe karakterler kullanmadan PSIFRE yazıp bir boşluk bırakarak kartın son 6 hanesini, kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu aralarında boşluk bırakarak 3340'a SMS göndermeniz gerekmektedir.

Kart şifrenizi almak için SMS gönderdiğiniz cep telefonu numarası kartınıza kayıtlı olmalıdır.

Esparacard'a nasıl para yükleyebilirim?

Kartınıza "Yükleme Noktalarından" nakit, ATM kartı ya da kredi kartı ile yükleme yapabilirsiniz. Garanti Paramatiklerden ise, nakit olarak yükleme yapabilirsiniz.

Kartınıza para yüklemek için herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmez.*

*Kredi kartı ile yüklemelerde, kredi kartına en az 1 TL olmak üzere %5 oranında komisyon yansıtılacaktır.

Kartıma ne kadar para yükleyebilirim?

Kartınıza bir yıl içinde en fazla 5.000 TL yükleyebilirsiniz. Kartınızın içinde anlık olarak en fazla 500 TL bulunabilir.

Esparacard'a fazla para yükledim. Ne yapabilirim?

Esparacard'a kredi ve banka kartı ile yaptığınız yükleme işlemlerini iptal edebilirsiniz. Nakit ile yaptığınız yüklemeler iptal edilmez.

Esparacard ile nerelerde bonus kazanabilirim?

Esparacard tüm alışverişlerinizde bonus, Bonus İşyerlerinde ekstra bonus kazandırır.

Esparacard ile kazandığım bonusu nerede harcayabilirim?

Biriken bonusunuzla tüm Bonus İşyerlerinde bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Kartımda kalan parayı nasıl öğrenebilirim?

Kart bakiyenizi Garanti Paramatik veya yükleme noktalarındaki Garanti POS cihazları üzerinden sorgulatabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız alışveriş işlemlerinde POS'tan çıkan slipte kartınızda kalan bakiye bilgisi yer almaktadır.

İşlem hareketlerimi nasıl görebilirim?

Kartınızın işlem hareketlerini Paramatiklerden ve yükleme noktalarındaki POS'lar üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Esparacard kayıp/çalıntı durumunda ne yapmam gerekiyor?

Kaybolması ya da çalınması durumunda kartınız yenilenmez, kartınızın içindeki para iade edilmez.

Kartımla para çekebilir miyim?

Esparacard nakit para çekimine kapalıdır.

Kartımın son kullanım tarihi doldu, ne yapabilirim?

Kartınızı, üzerinde yer alan son kullanma tarihine kadar kullanabilirsiniz. Son kullanma tarihinden sonra, kartınızda kalan tutar ya da bonus varsa geçerliliğini yitirir.