Yurt Dışı Kullanım

Yurt dışında Alışverişlerinizde Paracard Bonus Kullanın!

  • Garanti Bankası’nın özel alışveriş ve ATM kartı Paracard Bonus ile hem yanınızda para taşıma derdinden kurtulur, hem de alışverişlerinizde bonus kazanırsınız. Paracard Bonus ile alışveriş hızlı, güvenli ve bonusludur. Yurtdışında da alışverişlerinizi Paracard Bonus'unuzla yapın kazançlı çıkın.
  • Paracard Bonus’unuzu kullanarak, yurt dışında Mastercard, CIRRUS, Maestro, Plus veya Visa Electron amblemi olan tüm ATM'lerden nakit çekebilir, Mastercard, MAESTRO/EDC ve Visa Electron amblemini taşıyan işyerlerinde Paracard Bonus kullanabilirsiniz.
  • Yurtdışı harcama ve nakit çekim işlemleriniz ( TL olarak yapılanlar hariç ) hangi para biriminde yapılması farketmeksizin, uluslararası kartlı ödeme sistemleri kuruluşlarınca belirlenen kurdan USD e çevrilerek bankamıza iletilir. Bankamıza bu kuruluşlardan iletilen tutarı TL'ye çevirmek için kullanılacak kur olarak, işlem tarihinde Bankamız Gişe Döviz Satış Kuru’ nun %1.5 fazlası kullanılır ve hesaba yansıtılır. (ATM işlemlerinde bu oran minimum 3 USD’dir.)
  • Yurtdışında gerçekleştirilen TL işlemler, ekstrenize aynen yansıtılır.