3 Boyutlu Güvenlik Sistemi

Paracard Bonus'unuzu İnternet alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz. 3D Secure uygulamasıyla birlikte online alışverişlere açılan Paracard Bonus ile yurt içinde ve yurt dışında* güvenli alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

 

Uluslararası Güvenlik Platformu(3D Secure Nedir?)

  • Internet üzerinden kredi ve banka kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. VISA tarafından geliştirilen 3-D Secure protokolü Mastercard tarafından da kabul edilmiş, bir uygulama şartı olarak getirilmiştir. Garanti Bankası tarafından Uluslararası Güvenlik Platformu (3-D Secure) adıyla hizmete açılmıştır.
  • Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.
  • Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu ya da teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir. Hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

3D Secure Neden Güvenlidir?

  • 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi ve banka kartlarının İnternet ortamında kullanılmasının önüne geçilir.

3D Secure Nasıl İşler?

  • Kart sahibi, kartını İnternet Bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümünde gireceği şifre, banka tarafından doğrulanınca alışveriş işlemi tamamlanır.
  • İnternetten yapılan alışverişlerde 50 TL altı işlemler şifresiz gerçekleşir.

*Troy logolu Paracard Bonus'lar yurtdışında kullanıma açık değildir.